Castagnus Castagnus #nietracedni

Zostań ekspertem

Interaktywny test

Zostań ekspertem | Castagnus

Czy jesteś ekspertką PMS?

Jakie objawy wskazują na zespół napięcia przedmiesiączkowego? Czy bolesne, tkliwe piersi, ból podbrzusza i obniżony nastrój to jedyne objawy PMS? Kiedy dolegliwości mogą się pojawiać?
Co robić, aby je złagodzić? Jeśli chcesz działać skutecznie, warto wiedzieć więcej. Rozwiąż interaktywny test i sprawdź, czy jesteś prawdziwym ekspertem!

1. Co oznacza skrót PMS?

2. W jakim okresie przed miesiączką występują objawy PMS?

3. Które z wymienionych objawów mogą świadczyć o PMS?

4. Czy objawami PMS mogą być: tkliwość, a nawet bolesność piersi i skurczowe bóle w dolnej część brzucha?

5. W wyniku zmian hormonalnych przed miesiączką może nastąpić zatrzymanie w organizmie większej ilości płynów, czego skutkiem jest występowanie obrzęków i wzrost masy ciała.

6. W leczeniu PMS można stosować:

7. Co to za roślina?

Niepokalanek Mnisi

8. Substancje ziołowe o udowodnionym korzystnym wpływie na przebieg PMS to:

Jesteś prawdziwym ekspertem w sprawach PMS.
Brawo!

Wiesz już dużo o PMS, kilka informacji było jednak dla Ciebie nowością. Zapoznaj się z komentarzem, możesz też zajrzeć do zakładki „Wszystko o PMS”.

Twoja wiedza o PMS wymaga uzupełnienia. Zapoznaj się z komentarzem, możesz też zajrzeć do zakładki „Wszystko o PMS”.

Komentarz!

Prawie 80% miesiączkujących kobiet zgłasza jeden lub więcej objawów w okresie przedmiesiączkowym. U około 5% kobiet występują symptomy ciężkiej postaci PMS, do których należą niepokój, drażliwość, a także objawy fizykalne, w tym wzdęcia i ból piersi.

Objawy PMS mogą pojawiać się już tydzień przed terminem miesiączki, ale największe nasilenie występuje zwykle 1-2 dni przed pierwszym dniem krwawienia miesiączkowego. Zmiany hormonalne związane z cyklem miesiączkowym mogą mieć wpływ na cały organizm w tym na układ nerwowy. Dlatego u części kobiet w okresie przedmiesiączkowym mogą pojawiać się: rozdrażnienie, nerwowość, zmienność nastrojów i inne tego typu objawy.

Tkliwość piersi i bóle brzucha mogą być objawami PMS. Pojawiają się zwykle na kilka dni przed miesiączką i ustępują wraz z jej pojawieniem się.

W leczeniu PMS można stosować różne metody – zaczynając od zmiany stylu życia (sport, np. joga czy wyeliminowanie używek), poprzez zmianę diety po leki roślinne, takie jak Castagnus, (zwierający wyciąg z niepokalanka mnisiego, który jest rekomendowany w wytycznych leczenia PMS), preparaty hormonalne lub leki z innych grup.


Herbapol

Castagnus, tabletki. Skład jakościowy i ilościowy: 1 tabletka zawiera 4,5 mg wyciągu suchego z owocu niepokalanka mnisiego (równoważny średnio 45 mg owocu niepokalanka). Wskazania do stosowania: Tradycyjny produkt leczniczy roślinny stosowany w leczeniu łagodnych objawów pojawiających się przed menstruacją (zespół napięcia przedmiesiączkowego - to znaczy dolegliwości pojawiające się na krótko przed pojawieniem się miesiączki, objawiające się bolesnością i uczuciem obrzmienia piersi, zaburzeniami równowagi emocjonalnej, bólami głowy typu migrenowego, obrzmieniem okolic twarzy, rąk i stóp). Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią. Podmiot odpowiedzialny: Wrocławskie Zakłady Zielarskie „Herbapol” SA, 50-951 Wrocław, ul. św. Mikołaja 65/68.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.