Castagnus Castagnus #nietracedni

Idea kampanii

PMS w liczbach

Idea kampanii | Castagnus

Zapoznaj się z infografiką, która odpowiada na podstawowe pytania z zakresu PMS.

Czym jest naprawdę PMS? | Castagnus 1. G. Bodzak-Opolska, Zespół napięcia przedmiesiączkowego i przedmiesiączkowe zaburzenia dysforyczne: rozpoznanie i leczenie, "Postępy Psychiatrii i Neurologii" 2009, nr 18(3), s. 277-285
2. Olajossy M., Gerhant A., Zespół napięcia przedmiesiączkowego i przedmiesiączkowe zaburzenia dysforyczne - problem z pogranicza psychiatrii i ginekologii, Curr Probl Psychiatry 2011; 12(2): 163-170
3. Hylan TR, Sundell K, Judge R. The impact of prementrual symptomatology on functionin and treatment-seeking behavior:experience form United States, United Kingdom and France. J Womens Health Gend Based Med. 1999; 8: 1043-1052.
4. Wendy S. Biggs, Robin H. Demuth, Zespół napięcia przedmiesiączkowego i przedmiesiączkowe zaburzenie dysforyczne, http://www.mp.pl/medycynarodzinna/artykuly/121495,zespol-napiecia-przedmiesiaczkowego-i-przedmiesiaczkowe-zaburzenie-dysforyczne, dostęp 27.04.2017r.
5. Loch EG et al. Treatment of premenstrual syndrome with a phytopharmaceutical formulationa containing Vitex agnus castus.J Womens Health Gend Based Med. 2000 Apr;9(3):315-20

Zespół napięcia przedmiesiączkowego i objawy PMS to temat, który wciąż wymaga debaty społecznej i nagłośnienia. Czy PMS to choroba? To raczej zespół objawów – bolesność i tkliwość piersi, ból podbrzusza, to tylko niektóre z najbardziej popularnych objawów PMS, na które skarżą się kobiety. Pomimo dużej uciążliwości symptomów, walkę z PMS podejmuje jedynie 25% kobiet. Fakt ten może wynikać z błędnego przekonania o braku dostępnej terapii. Czy tak już musi być? Czy cykl miesiączkowy musi wyznaczać tryb Twojego życia? Czy niepokalanek mnisi to naturalny sposób na PMS? Zapoznaj się z infografiką i poznaj odpowiedzi na podstawowe pytania z zakresu PMS.


Herbapol

Castagnus, tabletki. Skład jakościowy i ilościowy: 1 tabletka zawiera 4,5 mg wyciągu suchego z owocu niepokalanka mnisiego (równoważny średnio 45 mg owocu niepokalanka). Wskazania do stosowania: Tradycyjny produkt leczniczy roślinny stosowany w leczeniu łagodnych objawów pojawiających się przed menstruacją (zespół napięcia przedmiesiączkowego - to znaczy dolegliwości pojawiające się na krótko przed pojawieniem się miesiączki, objawiające się bolesnością i uczuciem obrzmienia piersi, zaburzeniami równowagi emocjonalnej, bólami głowy typu migrenowego, obrzmieniem okolic twarzy, rąk i stóp). Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią. Podmiot odpowiedzialny: Wrocławskie Zakłady Zielarskie „Herbapol” SA, 50-951 Wrocław, ul. św. Mikołaja 65/68.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.